Treeningmeetodist

Nii nagu on olemas käitumis- ja mõttemustrid, nii on ka liikumismustrid, mille teadvustamine on oluline, et aru saada oma kehast ja hoida seda terve ja liikuvana. Mari Pilatese tundides püüan õpetada inimesi nende kehamustreid märkama.
Minu treeningud tuginevad Pilatese süsteemile, aga kuna olen ennast täiendanud füsioterapeutide ja teiste suundade (Madeline Blacki meetod,barre, ballett, jooga) õpetajate juures, on tunnis mõjutusi ka neilt ja puhas klassikaline Pilates ei ole keskne.
Mari Pilatese treeningud algavad keha vabastamisega pingetest, sellele järgneb soojendus, siis lihaste tugevdamine ja tunni lõpetame kergemate venituste ja tasakaaluharjutustega. Fookuses on kogu keha, aga tihti keskendume ka mõnele konkreetsele piirkonnale, olgu selleks siis õlad, kael, selg või jalad.

Tule Mari Pilatesesse – olemine saab sujuvam!
  • Pilates matil ( grupitund/ personaaltund/ duo tund) 

Pilates matil on tund, kus sooritatakse harjutused matil ja vajadusel kasutatakse lisavahendeid, ( pallid, rullid, lindid, rõngad, raskused) et muuta tunni eripära. Mari tund lähtub Pilatese meetodist, koos oma lisa harjutusvaraga teistelt treeningsüsteemidelt ( Madeline Black Method, Franklin Method, füsioteraapia). Treening on mitmekülgne ja hõlmab kogu keha. Tunnis vabastame end pingetest, treenime lihaseid, parandame liigesliikuvust, harjutame tasakaalu ja seda kõike koos teadliku hingamisega. Me oleme üks tervik ja oluline on hoida end liikumises ja toonuses.


  • Pilates seadmetel ( personaaltund/ duo) 

Pilates seadmetele tund on mõeldud ühele kuni kolmele inimesele. Mari lähtub selles tunnis kehast, mis on tema ees, kombineerides harjutusi, tuginedes Pilatese süsteemile, vastavalt inimese vajadustele. See on tund, mis sobib lihastoonuse, liigesliikuvuse, tasakaalu ja üldise heaolu parandamiseks, aga ka inimesele , kes taastub traumast või põeb mõnda haigust, mis vajaks individuaalset lähenemist.


  • Pilates lastele ja noortele (grupitund)

Pilates lastele ja noortele on tund, mis on mõeldud parandamaks rühti ja kehahoiakut.  Mari on kolme lapse ema ja näeb, kuidas kasvavad tema ja ta sõprade lapsed ning muutub nende keha. Mari sooviks on, et lapsed tunneksid ja märkaksid oma kehas toimuvat, et neil oleks konatkt oma kehaga. Tunnis teeme Pilatese harjutusi, lisaks kindlasti ka jõudu ja venitusi.   • Barre (grupitund) 

Barre on tund, kus kohtuvad pilates ja ballett. Tundi on koondatud balleti ja pilatese põhitõed. Harjutustesse on kombineeritud kahe erineva stiili tehnika ja see on seotud muusikaga. Tund on aktiivne ja liikuv.